zoom..

همزمان با پایان مهلت ارسال آثار بخش آرت فتوگرافی سیزدهمین دوسالانه عکس ایران ۴۹۸ پروژه به دوسالانه رسید.

به گزارش پایگاه عکاسی زوم نیوز به نقل از روابط عمومی انجمن عکاسان ایران، آخرین مهلت ارسال آثار در بخش آرت فتوگرافی سیزدهمین دوسالانه عکس ایران روز شنبه، اول آذر به پایان رسید که ۴۹۸ پروژه در سایت دو سالانه ثبت شد.

دوسالانه سیزدهم با تلاش و پیگیری انجمن عکاسان ایران و پشتیبانی و همکاری انجمن‌ها و تشکل‌های عکاسی ایران پس از دوازده دوره که از سوی مرکز هنرهای تجسمی اجراء شده بود، برای نخستین بار در تاریخ عکاسی معاصر ایران توسط نهاد غیردولتی عکاسی برنامه‌ریزی، مدیریت و برگزار می‌شود.

انجمن عکاسان ایران در چهارچوب اولین تفاهم‌نامه با مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سیزدهمین دوسالانه عکس ایران را از محتوی تا اجراء از اول تا بیستم بهمن ماه ۱۳۹۳در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می‌کند.

این انجمن در تعامل با سایر انجمن‌ها، تشکل‌ها و رسانه‌های تخصصی عکاسی با تشکیل کارگروه‌هایی از خردادماه سال جاری نسبت به مشاوره و طرح موضوع برای اعضای هیات مدیره‌ سایر انجمن‌ها اقدام و با دریافت دیدگاه‌ها و رویکرد نهایی اعضای این کمیته‌ها از تیر تا شهریور ماه سال جاری با تشکیل شورای هنری و برنامه ریزی نسبت به تدوین فراخوان، انتخاب دبیر و اعضای هیات انتخاب آثار از میان عکاسان و کارشناسان مرتبط با رویکرد فراخوان اقدام کرد. این افراد با نگاه حرفه‌ای، هنری و تجربه داوری در دوره‌های پیشین دوسالانه‌ها و جشنواره‌های معتبر ایران از سوی شورای هنری و برنامه‌ریزی که خود از افراد صاحب‌نظر و باتجربه در شوراهای سیاستگذاری دوره‌های قبل بوده‌اند، انتخاب شدند.

سیزدهمین دوسالانه عکس ایران با تفاهم وتلاش انجمن‌ها و رسانه‌های تخصصی عکاسی ایران شکل گرفته و بیانگر همسویی بی‌سابقه رویکرد‌ها و گرایش‌های مختلف عکاسی معتبر ایران و فارغ از تمام گرایش های سیاسی و حزبی برای پیشبرد اهداف بلند مدت عکاسی در ایران است.

برگزارکنندگان سیزدهمین دوسالانه عکس ایران استقبال کم‌سابقه اعضای انجمن‌های عکاسی و عکاسان آزاد از موضوع آرت فتوگرافی را نشانه‌ ضرورت پرداختن به این گونه از بیان و ارائه عکس از سوی نهادهای غیردولتی عکاسی می‌دانند.

حضور گسترده‌ عکاسان در این دوسالانه بیانگر استقبال عکاسان ایرانی از استقلال دوسالانه، رویکرد انجمن‌ها و شورای هنری، محتوی و تعاریف فراخوان، مقبولیت اعضای هیات انتخاب آثار سیزدهمین دوسالانه عکس ایران است. امید است با همراهی و مساعدت انجمن های عکاسی و جامعه عکاسی ایران این نخستین گام مستحکم و مستقل به حرکت عظیم شناخت عکاسی ایران و جهان منتهی شود.

۱۳۹۳-۰۹-۰۲

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده