IMG22364892

دومین سوگواره عکس عاشورایی با معرفی نفرات برتر و برگزیده در دو بخش ” حرفه ای و عکاسی با تلفن همراه” به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه عکاسی زوم نیوز به نقل ازشبستان [1]از بیرجند، حسن غفاری، داور دومین جشنواره عکس عاشورایی شب گذشته (۲ آذر) در آیین اختتامیه این جشنواره در فرهنگسرای وحدت بیرجند اظهار داشت: شهرداری با برگزاری این جشنواره، آگاهانه با عکس موجب تربیت شهروندان می شود.

وی با اشاره به اینکه اغلب شهرهای ایران آلودگی تصویری و صوتی دارند ولی این موضوع در بیرجند دیده نمی شود، افزود: امروز تلفن همراه در دست تمامی مردم است، پس چه خوب است که آگاهانه به تولید عکس و محتوا اقدام کنیم.

غفاری با تاکید بر اینکه بیرجند و دیگر شهرهای خراسان جنوبی از جمله نهبندان ظرفیت های زیادی برای عکاسی دارند، اظهار امیدواری کرد: جشنواره “بیرجند در قاب ایران” چه خوب است که سال آینده به جشنواره “خراسان جنوبی در قاب ایران” تغییر کند و در گستره استانی برگزار شود.

وی خواستار تشکیل دبیرخانه دائمی سوگواره عکس عاشورایی شد و خاطرنشان کرد: راه اندازی این دبیرخانه موجب بازخوانی تجربیات و تدوین تقویم منظم برای آیندگان خواهد شد.

سوگواره عکس عاشورایی سال آینده در گستره بین المللی برگزار می شود

همایون شاکری، مسئول سازمان رفاهی تفریحی بیرجند نیز در این مراسم با اشاره به اینکه ۱۲۰۰ قطعه عکس در دو بخش “حرفه ای و عکاسی با تلفن همراه” توسط ۷۱ هنرمند استان به دیبرخانه جشنواره عکس عاشورایی رسید، افزود: از این تعداد ۹ نفر برتر و برگزیده امشب تجلیل و ۵۰ اثر نیز به نمایشگاه راه یافتند.

وی استقبال هنرمندان از این جشنواره را در مقایسه با سال قبل بسیار خوب توصیف کرد و یادآور شد: سوگواره عکس عاشورایی بیرجند سال آینده به صورت بین اللملی برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام مهدی عبدالرزاق نژاد، عضو شورای شهر بیرجند نیز در این مراسم با تقدیر از برگزاری این جشنواره گفت: برگزاری اینگونه جشنواره ها نشانه تقوا و تعظیم شعائر الهی است.

وی با اشاره به اینکه تعظیم شعائر الهی به معنی نکوداشت ارزشهای دینی و بزرگ جلوه دادن دستورات دینی است، افزود: بدون شک برگزاری این جشنواره ها از مصادیق مهم و مطمئن تعظیم شعائر الهی محسوب می شود.

در پایان این مراسم از “محمدرضا مظفری نیا، محمدرضا آرین پور و مریم شهابی راد” به عنوان نفرات برتر در بخش عکاسی با تلفن همراه و از ” فرامرز مهدوی، آذین قمری و طاهره صلاحی مقدم” به عنوان نفرات برتر و از ” محسن نوفرستی، امیر عنایتی و غدیر آبشناس” به عنوان نفرات برگزیده تجلیل شد.

یادآور می شود، دومین سوگواره عکس عاشورایی به همت سازمان رفاهی تفریحی شهرداری بیرجند و با همکاری روزنامه بیرجند امروز برگزار شد.

 

References

  1. ^  (shabestan.ir)

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده