در این آموزش گام به گام ساده، به شما خواهیم گفت که چگونه از انعکاس داخل چشم عکس بگیرید!این یک پروژه عکاسی بسیار ساده است که انجام آن تنها چند دقیقه زمان می برد، اما نتیجه فوق العاده زیبایی دارد. اگر قبلاً از چشم عکس ماکرو گرفته اید می دانید که گرفتن چنین عکسی چقدر جذاب است، در عین حال می توانید با اضافه کردن سمبل یک شهر به صورت انعکاس درون چشم کار را جذاب تر هم بکنید.

نه تنها این عکس بسیار جذاب تر خواهد بود، بلکه اگر برای انعکاس از یک نماد شهری استفاده کنید مفهوم خاصی هم به عکس اضافه می کنید.

چگونه از انعکاس داخل چشم عکس بگیریم

نکته ای که در گرفتن چنین عکسی باید به آن توجه کنید این است که باید نمادی انتخاب کنید که شکل مشخصی داشته باشد، و آن را به درستی در مقابل آسمان روشن قرار دهید، چرا که در چنین شرایطی انعکاس واضح تر و تمیز تری در چشم خواهید داشت.

اگر آسمان آبی است، هر چه بیشتر باشد بهتر است. در این عکس ما انعکاس برج Beckford در نزدیکی Bath را روی چشم انداخته ایم.

برای عکاسی از انعکاس داخل چشم چه تنظیماتی روی دوربین انجام دهیم

نزدیک شوید

لنز ماکرو برای گرفتن این عکس الزامی است. ما از لنز Nikkor 105mm f/2.8 Micro استفاده کرده ایم، که مقدار بزرگنمایی یک به یک دارد. این بدین معنی است که با فوکوس روی جسم هم اندازه سنسور و قرار دادن کل آن در کادر، کل سنسور پوشانده می شود، یا به عبارت ساده تر هیچ بزرگنمایی انجام نشده و جسم با اندازه واقعی آن در عکس ظاهر می شود!

چگونه از انعکاس داخل چشم عکس بگیریم

دیافراگم را تنظیم کنید

سپس، مد عکاسی دوربین را روی حالت Aperture Priority (اولویت با دیافراگم) قرار دهید و مقدار دیافراگم مناسب را انتخاب کنید. دیافراگمی نزدیک به f/13 می تواند مناسب باشد. فقط مطمئن شوید که دوربین سرعت شاتر مناسبی برای گرفتن دوربین با دست در نظر گرفته است، اگر سرعت شاتری که دوربین انتخاب کرده پایین است، می توانید با بالا بردن ISO تا ۲۰۰ یا ۴۰۰ جبران نوردهی کنید تا دوربین سرعت شاتر سریعتری انتخاب کند.

چگونه از انعکاس داخل چشم عکس بگیریم

موقعیت خود را مشخص کنید

خودتان را بین سوژه و نماد شهری که می خواهید انعکاس آن روی چشم سوژه بیفتد، قرار دهید، و طوری زاویه خود و صورت سوژه را قرار دهید که انعکاس نماد شهری روی چشم سوژه بیفتد، حال تا جایی که می توانید به چشم سوژه نزدیک شوید، به اندازه ای که بتوانید روی چشم او فوکوس کنید. بهتر است به صورت رگباری عکس بگیرید تا بتوانید یک عکس خیلی خوب در بین عکس ها بدست بیاورید.

چگونه از انعکاس داخل چشم عکس بگیریم

 

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده