دومین جشنواره سراسری عکس با عنوان «راه و بیراه» با همکاری حوزه هنری مازندران در هفته حمل و نقل و راهداری سال جاری از ۲۶ آذر تا اول دی در شهرستان ساری برگزار می‌شود.


Rah_ahan_shomal

به گزارش پایگاه عکاسی زوم نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی مازندران، دومین جشنواره سراسری عکس با عنوان «راه و بیراه» با همکاری حوزه هنری مازندران در هفته حمل و نقل و راهداری سال جاری از ۲۶ آذر تا اول دی در شهرستان ساری برگزار می‌شود.

سخنگوی اداره کل راه و شهرسازی مازندران بیان داشت: در راستای برگزاری دومین جشنواره سراسری عکس راه و بیراه عکاسان برتر این استان در محور قائمشهر ـ فیروزکوه حاضر شدند.

سید حمید حسینی گفت: در راستای دومین جشنواره سراسری عکس راه و بیراه بیش از ۶۵ نفر از عکاسان برتر کشور و مازندران در قالب سفر یک روزه عکاسی در سطح محور ارتباطی قائمشهر ـ فیروزکوه حاضر شده و زیبایی‌ها و مشکلات اجرایی محور را از طریق هنر عکاسی خود ثبت کردند.

وی متذکر شد: این اداره کل در راستای ضرورت امر اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی عموم استفاده‌کنندگان از جاده با استفاده از ابزار هنر نگاهی به مشکلات و معضلات اجرایی در حیطه کاری و سازمانی خود داشته از این رو دومین جشنواره سراسری عکس را با هدف به‌کارگیری ابزار هنر برای آشنایی فعالیت‌های اجرایی و بررسی موانع کاری خود برگزار می‌کند.

حسینی درباره موضوعات مطرح شده در این جشنواره نیز تصریح کرد: هنرمندان عکاس می‌توانند نگاهی به مناظر زیبا و نازیبای راه‌های استان، فعالیت راهداران، تجاوز به حریم قانونی راه، ریختن زباله و نخاله در حریم راه، توسعه راه‌ها و پیامدهای مثبت آن، پاکسازی و زیباسازی راه‌ها، ترافیک، توسعه راه‌های روستایی و اثرات مثبت آن و همچنین نقش راه به عنوان محور توسعه در جذب گردشگر را به عنوان یکی از موضوعات مورد علاقه خود انتخاب کرده و به خلق اثر بپردازنند.

وی ادامه داد: در حوزه شهرسازی نیز موضوعاتی از قبیل سرمایه‌های اجتماعی در محلات قدیمی، حمل و نقل عمومی، فضاهای شهری، سیمای شهر ما، بنای واجد ارزش معماری، نشانه‌های شهری، پارک و فضای سبز محله و تردد دوچرخه‌ها در جشنواره مدنظر قرار گرفته است.

رئیس روابط عمومی راه و شهرسازی مازندران در ادامه به سفر یک روزه عکاسی ۶۵ عکاس برتر کشوری و استانی به محور قائمشهر ـ فیروزکوه خبر داد و افزود: یکی از برنامه‌های از پیش تعیین شده در جشنواره برپایی سفر عکاسی بوده که این مهم با حضور پرشور عکاسان برتر کشور در سطح این محور به تحقق پیوست.

وی ادامه داد: علاوه بر ثبت زیبایی‌ها و مشکلات اجرایی در زمینه تعریض و چهار خطه شدن این محور، عکاسان در حوزه شهرسازی نیز موارد مطرح شده در موضوعات جشنواره را در دو شهر زیرآب و پل سفید به تصویر کشیدند.

حسینی با تشریح دیگر برنامه‌های اجرایی جشنواره عکس راه و بیراه عنوان کرد: اهدا جوایز نفیس به برگزیدگان و همچنین برپایی نمایشگاه از آثار منتخب و انتشار کتاب از این آثار و برپایی کارگاه‌های آموزشی توسط اساتید مطرح کشوری در طول جشنواره از ویژگی‌های قابل تامل این جشنواره است.

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده