چاپ
دسته: اخبار عکاسی
بازدید: 998
unnamed

سرونگاره ­های سنگ ­آرامگاه­ های مردم اصفهان با عنوان «در سایه سرو»، با پژوهش و عکاسی مهدی تمیزی منتشر شد.

به گزارش پایگاه عکاسی زوم نیوز ، چهار یادداشت به قلم دکتر ناصر نوروززاده چگینی، دکتر مهرداد قیومی بیدهندی، زاون قوکاسیان و مهدی صادقی در ابتدای این کتاب آمده است.

نماد و نشانه، درخت، سرو، جایگاه سرو در ادبیات اصفهان، سنگ­تراشی و سنگ ­تراشان اصفهان، آسیب ­شناسی سنگ ­آرامگاه­ ها و بررسی و تحلیل ۴۴ سرونگارة سنگ ­آرامگاه مردم اصفهان (مسلمانان و ارامنه) از نظر گرافیکی و ساختاری، اصلی ­ترین بارزة کتاب در سایه سرو است. سرونگاره­های بررسی شده در این کتاب، از دوره تیموری تا پهلوی­دوم (۱۴۵۵ تا ۱۹۶۲ م.) بوده و نماینده صدها گونه سرونگاره سنگ­آرامگاه در شهر اصفهان است.

این کتاب، بخشی از پروژة زیبایی­شناسی سنگ آرامگاه­ های ایران است که از سال ۱۳۸۰ تا کنون، توسط مهدی تمیزی پژوهش و عکاسی می شود.

در سایه سرو با ۲۰۰ صفحه و به قیمت ۱۵۰۰۰ تومان از سوی نشر رسم منتشر شده است.

نویسنده: زهرا ستوده

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده