farnazmiri  عکس آنلاین / فرناز میری: یوری کوزیروف (Yuri Kozyrev) در پروژه مستندسازی افغانستان[1] که از سوی آژانس عکس نور ایمیجز[2] دنبال می‌شود مجموعه‌ای را با عنوان «گنج پنهان در خاک افغانستان» منتشر کرده و به بررسی وضعیت خاک و معادن افغانستان بعنوان یک سرمایه ملی این کشور پرداخته است. در توضیح این مجموعه نوشته شده است:

هرچند که افغانستان در تلاش برای گذار از دوران جنگ است، اما وضعیت این کشور وخیم است. مناطق بسیاری از کشور شدیدا تحت کنترل طالبان هستند و انتخابات آینده نیز همچون آینده توسعه و پیشرفت در این کشور نامشخص است.

خروج از وضعیت جنگ به سوی ثبات سیاسی و اقتصادی برای بخش کلانی از کشور به توانایی مستقل بودن از کمک‌های بین‌المللی و بالا بردن قدرت اقتصادی از سوی افغان‌ها بستگی دارد.

غنای خاک افغانستان می‌تواند منبع عظیمی باشد، پتانسیل بالقوه‌ای که توانایی جذب سرمایه‌گذارهای خارجی و داخلی را در کشور دارد. اما با این‌که صنعت استخراج معدن برای قرن‌ها در دست انجام است، صنعت معدن به دلیل حداقل امنیت و اکتشاف و همچنین سطح بالای فساد در داخل کشور، هنوز راه طولانی را باید بپیماید.

یوری کوزیرف ۵۰ ساله در روسیه به دنیا آمده و در ۲۵ سال گذشته بعنوان فتوژورنالیست شاهد بسیاری از رخدادهای بین‌المللی بوده است.

KOY151SE0002KOY151SE0007KOY151SE0019KOY151SE0024KOY151SE0027KOY151SE0035KOY151SE0051KOY151SE0062KOY151SE0075

منبع

آتلیه تخصصی عکس نوزاد ،کودک و بارداری- فوتو ستوده
زهرا ستوده
نویسنده: زهرا ستوده
عشق به عکاسی و ثبت لحظات خاطره انگیز از کودکان ، من رو به کار بیشتر تشویق کرد و این وب سایت در راستای این فعالیت هنری و در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح عکاسی در جامعه مجازی و همچنین به نمایش در آمدن نمونه کار های خودم ایجاد و در خدمت شما قرار گرفته است. امیدوارم از خواندن محتوا و دیدن عکس های این وبسایت لذت ببرید. استودیو ستوده آتلیه تخصصی عکس و فیلم نوزاد کودک وبارداری در کرج
نوشته های دیگر از نویسنده